PDA

Zobacz pełną wersję : Honda wydech do B16A2



sebawo
23-12-2011, 16:20
Przyszła zima, czas na mody:)
Przede wszystkim jaka średnica? Czytałem, że 2,5 cala to za dużo, kilka osób ma 2,25 i na taki się chyba zdecyduję.
Kolektor 4-2-1 czy 4-1? Ponoć na ulice lepszy 4-2-1. Szukać jakiegoś jebajowego czy u nas też można coś sensownego kupić?
W środek co? Bo nie wiem co się montuje :)
No i końcowy, myślę, że TwinLoop byłby ok.

Teraz przeznaczenie i charakterystyka. Generalnie żadnych torów czy ćwiartek, jak już to baaardzo okazyjnie:)
Jako, że ładnie to jedzie górą, fajnie jakby dostało troszkę dołu. Dźwięk raczej w stylu pomruku przy wchodzeniu na obroty, chociaż ze środka i tak pewnie go zagłuszy parówa :D W każdym razie nadające się do codziennej jazdy:)
Plan bardzo przyszłościowy, nie spieszy mi się, bo i fundusze niekompletne:)

Wiem, że tematów w necie pełno, tyle samo co aut, w których jeździ B-seria, ale każdy konkret poparty doświadczeniem jest cenny:D

Rikoo
23-12-2011, 16:26
4-2-1 toda style + katalizator lindo gobex + srodek MG motor sport + koncowy Twin loop calosc na rurach 2.25 taki zestaw mam u siebie

sebawo
23-12-2011, 16:33
Ja wiem co Ty tam masz:smiech: pytanie jak się sprawuje? miałeś wcześniej jakiś inny wydech? chętnie bym posłuchał jak chodzi...:)

bors
23-12-2011, 16:35
2,25 - środkowy + końcowy przelotowy M-Techa


Dźwięk będzie ładny i nie przymuli na wys.obrotach

Rikoo
23-12-2011, 22:15
wczesniej byl przelot ale byla masakra poniej to tylko n 2 calach i ostatnim co jest u odiego

teraz jest to a co bedzie sie okaze

zabas
23-12-2011, 22:35
zgadzam sie z borsem - nie ma co kombinować tylko brać sprawdzone :) i tak parówa ci zagłuszy wszystko :P

sebawo
29-03-2012, 22:56
odświeżając troszkę temat na początek chyba wpadnie końcowy, bo jak nie kupie nic to pewnie przepier**le na pierdoły a na cały wydech nie mam jeszcze tyle. Pytanie czy się bawić czy odpuścić? I jaki kupić? OBX czy może m-tech`owy? czy jeszcze coś z ebay`a?

Rikoo
30-03-2012, 23:36
m-tech wez

adiyts
31-03-2012, 00:11
może twin loop z RM motors
http://moto.allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-motors-twin-loop-90p-nowosc-i2240544150.html
jest gwarancja 5 lat i dzwięk fajny nie ryczą jak WM itp.
obx bym sobie odpuścił
jak byś chciał mam do sprzedania 2 tłumiki nowe, środkowy i końcowy 2.25 cala z RM motors

sebawo
01-04-2012, 13:38
A możecie coś powiedzieć o tłumikach usera DjHammer z ckpl? Ma dobre opinie jeśli chodzi o materiał i wykonanie, ale chyba tłumiki robi od niedawna także nie wiem jak z trwałością... W OBX`ach ponoć blacha słaba, tak wyczytałem, ale ludzie kupują i tak...Przyjdzie wypłata to będziemy myśleć :)

Gierade
01-04-2012, 14:29
A możecie coś powiedzieć o tłumikach usera DjHammer z ckpl? Ma dobre opinie jeśli chodzi o materiał i wykonanie, ale chyba tłumiki robi od niedawna także nie wiem jak z trwałością... W OBX`ach ponoć blacha słaba, tak wyczytałem, ale ludzie kupują i tak...Przyjdzie wypłata to będziemy myśleć :)
Ostatnio od niego kupował kolega @Jarzomb. Jak coś to może on się wypowie w temacie bardziej.

Mareek
01-04-2012, 16:40
ja również mam od DjHammera z ckpl :)

polecam :) cena bardzo fajna i wykonanie profi :)

Zychu
01-04-2012, 16:54
Ja bede teraz mial 2,36 cala giete od Rogera i koncowy Proex OEM look jak bedzie chodzil powiem niebawem

Jarzomb
01-04-2012, 20:12
Ostatnio od niego kupował kolega @Jarzomb. Jak coś to może on się wypowie w temacie bardziej.

Zgadza się :) Ale niestety nie mogę się za bardzo na razie wypowiadać, bo tłumik założony dopiero od czwartku. W każdym razie jest to praktycznie bliźniak M-Techa, tylko trochę tańszy. Czyli można liczyć, że będzie stosunkowo cicho ale z charakterem. Co do wykonania, ekspertem nie jestem, ale wszystkie spawy wyglądają na solidne i dobrze wykonane. Na pewno wcześniej sprzedasz auto, niż Ci się ten tłumik rozleci.

Mogę za to stanowczo polecić samego DJ Hammera, bo można do niego uderzyć z każdym pytaniem dotyczącym wydechu i zawsze odpowiada. :)
Aha, jak mu pisałem że chcę 2", to mierzył to po zewnętrznej, czego nie wiedziałem, więc w świetle tłumik ma niestety trochę mniej. Więc jak komuś zależy na tych 3mm różnicy, to zwróćcie mu na to uwagę.

sebawo
01-04-2012, 20:54
Dzięki panowie za opinie, dostałem propozycję kupna na już pare groszy taniej, ale chyba jeszcze się wstrzymam do wypłaty:)
Dalsze opinie mile widziane :)