PDA

Zobacz pełną wersję : Inne Zawieszenie gwintowane MTS i TA



Dave
18-12-2011, 13:24
Poniewaz nie moge znalezc dzialu dotyczacego zawieszenie (bo chyba go nie ma:P) pisze posta tu..

Forumowicze czy ktos z Was posiada i uzytkujke gwint MTS technik lub TA technix?

Chcialbym aby wlasciciele wypowiedzieli sie na temat jakosci, wytrzymalosci, twardosc itp wyzej wymienionych gwintow..
Chodzi mi przede wszystkim o sam amortyzator bo sprezyny i tak wyleca, a wpadna inne duzo twardsze :)

hwasciur
18-12-2011, 13:50
jest mnóstwo różnych opinii na temat tych zawiasów natomiast odpowiedź na tego typu pytanie powinna być jedna, jeśli zależy Ci tylko na tym żeby auto leżało to ten gwint będzie ok ( jest tani więc na jakość liczyć nie możesz ) jeśli z kolei zależy Ci na właściwościach jezdnych to lepiej odłożyć więcej i kupić coś renomowanej firmy. Zawsze jakość idzie w parze z ceną, powinieneś to wiedzieć

Chan
18-12-2011, 14:06
Ja mam sprężyny z MTS technik i nie narzekam obniżone o 35 mm ale ostatnio seryjny amor nie wytrzumał i pierd...
szukam teraz gwintu do mojej madzi ale jest ciężko a ceny no cóż szkoda się wypowiadac ale np do mojej mx3 cały gwint z D2 Racing kosztuje ok 2900 zł to chyba nie takie złe ale czy i jak długo wytrzyma ?

Dave
18-12-2011, 14:14
jest mnóstwo różnych opinii na temat tych zawiasów natomiast odpowiedź na tego typu pytanie powinna być jedna, jeśli zależy Ci tylko na tym żeby auto leżało to ten gwint będzie ok ( jest tani więc na jakość liczyć nie możesz ) jeśli z kolei zależy Ci na właściwościach jezdnych to lepiej odłożyć więcej i kupić coś renomowanej firmy. Zawsze jakość idzie w parze z ceną, powinieneś to wiedzieć

wlasnie wiem i dlatego juz poszlo pw na ptp do zioma co by zaczal mi szukac w UK uzywanego gwintu tein albo cos w ten desen.. chyba szkoda ryzykowac jazde na mts, ten samochod zasluguje na konkrety.. ;]

hwasciur
18-12-2011, 14:20
o to chodzi, pakuj teina!

Dave
18-12-2011, 15:01
ale mam kurde dylemat z wyborem :-/
padl mi synchronizator na 2 biegu i sie juz nie poscigam z taka skrzynia tak jak wtedy na kresce z borsem i innymi nie moglem zapiac dwojki:-/
wiec chyba poczekam z tym teinem do nstapenego sezonu a ten przelatam na tym cos jest albo coiloverach, a na ten sezon zanabyc skrzynie jedyna sluszna czyli z atr u2q7 i wtedy chociaz na kresce bede mogl polatac wreszcie konkretnie ;)
tylko juz mnie lamie bo ta przyjemnisc ponad 3k, ale co zrobic .. jak to mowia: wanna play have to pay ;]

zabas
19-12-2011, 10:00
no ale leżenie na glebie i latanie w parze nie idzie chyba :P

chan - watpliwe ze znajdziesz lepszy gwint jak d2 do swojej :)

MikeFoto
09-01-2012, 15:20
Forumowicze czy ktos z Was posiada i uzytkujke gwint MTS technik lub TA technix? Chcialbym aby wlasciciele wypowiedzieli sie na temat jakosci, wytrzymalosci, twardosc itp wyzej wymienionych gwintow..

Kiedyś trafiłem na takie porównanie

http://zawieszenia-sportowe.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=17:info-ogolne

Pampek
09-01-2012, 20:29
powtarzałem to, co MikeFoto wkleił na każdym kroku, gdy mnie pytano czy MTS i TA to to samo. Sam mam MTS, i jeździłem na TA, i już wtedy widziałem znaczne różnice. Znajomemu TA Technix rozlał sie po 3 tys. km, ja swoim gdzie gleba jest i to spora przejechałem już 15tys km, i jedynie na co moge narzekać, to na zbyt miękką(!) sprężyne, gdyż kupując gwint wolałbym twardszy zawias :)

AriN
17-01-2012, 19:41
Znajomi śmiagający na MTS-ach mieli następujący problem iż podstawka o którą opiera się sprężyna na dole nie wytrzymywała i potrafiła puścić na jednym ze spawów. Podobny problem pojawił się również znajomemu na Bilsteinie i po porównaniu spawów wyszło, że technika spawania jest w obu przypadkach podobna. No i odpowiedź od znajomka ze sklepu od którego był brany bilstein powiedział, że to nie pierwsza taka sytuacja. Wiec jeżeli zdecydujesz się to warto by było położyć jakiś dodatkowy spaw aby to wzmocnić bo przy jakiejś szybszej jeździe po zakrętach może być niemiła niespodzianka.

lukpop
23-05-2012, 18:03
podepne się pod temat :)

Czy na kit MTS mozna założyć seryjne poduszki/ mocowanie amortyzatora .. ?

lukpop
10-06-2012, 16:20
dobra na powyższe pytanie sam sobie odpowiedziałem xD .. nie ma innej mozliwości bo w zestawie nie wystepują poduszki amorka :D.

Mam mianowicie inny problem .. Zabrałem się za zamontowanie mts na tył. (przód już załozony i jest git) .. Zastanawia mnie kilka kwestii:

* po co na tylne amortyzatory dali tyle podkładek .. ? jedna grubsza, druga chudsza i nie mówie tu o podkładkach, które faktycznie są potrzebne w miejsce oryginalnych.

* jak wiadomo na tylnych amorkach (na przednich też) są wyżłobione trzy frezy - na który optymalnie najlepiej założyć .. ? gdy zakładam na ten najniższy to moge spokojnie włożyć spręzyne bez sciagacza i nakręcic nakrętke tzn. dedukuje, że sprezyna nie ma odpowiedniego ścisku albo sie myle. Sam już nie wiem. Przód też załozyłem na najniższy frezik i mimo wszystko musiałem ścisnąć spręzyne przed jej włożeniem.

Bardzo prosze o pomoc i jakąs rade.

zabas
11-06-2012, 10:27
* po co na tylne amortyzatory dali tyle podkładek .. ? jedna grubsza, druga chudsza i nie mówie tu o podkładkach, które faktycznie są potrzebne w miejsce oryginalnych.

szczerze nie wiem - mi duzo tego zostało nie zamontowanego :P


* jak wiadomo na tylnych amorkach (na przednich też) są wyżłobione trzy frezy - na który optymalnie najlepiej założyć .. ? gdy zakładam na ten najniższy to moge spokojnie włożyć spręzyne bez sciagacza i nakręcic nakrętke tzn. dedukuje, że sprezyna nie ma odpowiedniego ścisku albo sie myle. Sam już nie wiem. Przód też załozyłem na najniższy frezik i mimo wszystko musiałem ścisnąć spręzyne przed jej włożeniem.

ja bym dał tył na srodkowy frez - bo sam dałem na przodzie i tyle na najniższy i stoi autko tak że przód jest lekko wyżej a tył nizej dlatego jakby to rozbierał jeszcze raz dałbym tył na srodkowy frez. a to że spreżyna bez ściagacza miesci sie.... tym sie nie przejmuj też tak miałem i jest git :)

lukpop
11-06-2012, 18:12
ok, dzieki wielkie za odpowiedź :p

też dziś wydumałem, że najlepiej bedzie na ten srodkowy rowek.

To jeszcze zadam jedno pytanie.
jak wiadomo średnica ucha amorka tam gdzie jest mocowany do wahacza jest duzo szersza niż w oryginalnym amortyzatorze .. mam rozumieć, że mam tam dać kilka podkładek ? tak wydumałem. Oryginalna tuleja w wahaczu na mocowanie amorka jest dosyć cienka.

zabas
11-06-2012, 22:09
hmmmm w tym ci nie doradze bo akurat u mnie grało wszystko ale wiem ze w V gen a VI gen jest róźnica w wahaczu :) daj podkłądki i bedzie git :)

Kamil01
18-03-2013, 15:54
zakup uzywanego dobrej jakosci zawiasu to tak jak zakup podobno beznadziejnego nowego MTSa. Moze MTS nie jest rewelacyjny ale po przejechaniu u kilku kumpli nie na gwincie tej firmy tylko zawieszeniu sportowym stwierdzam ze jest twardo a nawet bardzo w porownaniu do serii. Bylem w szoku jak naprawde duza predkoscia mozna wejsc w zakret bez najmniejszego pochylu budy.Dlatego sie na ten zestaw zdecyduje.

Macioł
18-03-2013, 16:18
Ja mam gwint MTSa od 3 lat i nic się nie dzieje, jest tak jak na początku, brak zastrzeżeń