PDA

Zobacz pełną wersję : pomysł na kolorowe przewody masowe, rurki sprywsków itp.



sebawo
09-11-2011, 22:18
tak sobie zacząłem kombinować, żeby zmienić kolor kabli masowych pod maską i może rurek od sprysków. Mianowicie co powiecie na rurki termokurczliwe? jest paleta barw i rozmiarów, możnaby w łatwy i tani sposób dobrać rozmiar rurki do średnicy kabli i rurek i tym sposobem wszystko co pod maską możemy tak 'pokolorować'. Ktoś próbował albo chce się wypowiedzieć? chętnie poczytam opinie :]

YendreK
09-11-2011, 22:33
mi sie wydaje fajoskie i sam z checia podlape temat, ale niech sie wypowiedza znawcy tematow :lol:

Gierade
09-11-2011, 22:46
Wydaje mi się, że tym patentem nie ogarniesz przewodów zapłonowych. Żadna termokurczliwa rurka nie zaciśnie Ci się na tyle, żebyś ją najpierw mógł przecisnąć przez fajkę - tak tą co nachodzi na świece. No i z drugiej strony też nie będzie tak łatwo.

Smuciu
09-11-2011, 23:05
Myślę ze jakieś kabelki czy coś które nie są ruszane dały by rade ale same przewody moim zdaniem nie wyjdą :)

Piotrek!
09-11-2011, 23:15
Bawiłem się rurkami termokurczliwymi i niestety nie dadzą rady. Wystarczy, że kabel będzie lekko wygięty a co jakiś kawałek zrobi się fałda. Te rurki kurczą się tylko z grubości a długość pozostaje praktycznie bez zmian :/

ODi
09-11-2011, 23:19
Na allegro dostepne takie peszele sa tez siatki na przewody w roznych kolorach:P
http://allegro.pl/peszel-rura-oslonowa-fi-18-50-mb-na-pex-producent-i1897371197.html
Oplot
http://allegro.pl/oplot-poliestrowy-sr-6mm-do-ochrony-kabli-audi-i1919047120.html

sebawo
09-11-2011, 23:43
no WN odpadają właśnie ze względu na rozmiary początku i końca, nie ma jak przełożyć, ale inne...peszel zawiewa sandałem, ale ta siateczka już lepiej:)
jutro zmierzę średnicę przewodu masowego co idzie od pokrywy do karoserii, kupie może z metr koszulki i obadam :)

Zychu
09-11-2011, 23:57
Wies tanczy i spiewa

bomerzyca
12-11-2011, 10:03
super ! nie wiem jak dla Was ale dla mnie ta siateczka prze bajer :) i na kuny pewnie też dobre to zabezpieczenie przewodów bedzie, nie ? chyba dla eksperymentu też się skusze :)

zabas
28-11-2011, 14:09
zakupione te oploty poliestrowe na próbe - fajna sprawa :) trzeba tylko udoskonalić technike montażu by to fajnie estetycznie wyglądało :P

Slawer
28-11-2011, 15:23
łatwy i tani ]

I z reguły znaczy że to zły pomysł i tak też jest w tym wypadku mi się wydaję :P Szczególnie rurki spryskiwaczy, co za dużo to niezdrowo a to raczej nie jest coś co warto eksponować, peszle to już całkiem źle wyglądają pod maską.

krisss1111
28-11-2011, 15:34
co do peszli to się zgodzę. raczej marny pomysł, ale same przewody w jakimś kolorze. lub fajnym oplocie to owszem niezły pomysł. a tu coś co może się do tego nadać:
http://allegro.pl/oploty-stalowe-na-weze-simota-zestaw-nowy-i1944214871.html
tu są czerwone, ale mają jeszcze niebieskie i srebrne.

a co z tymi rurkami spryskiwaczy? bo gdzieś się ostatnio natknąłem, że ktoś pod maską miał czerwone, nawet szukałem jakichś w kolorze ale nic nie znalazłem... ma ktoś jakiś namiar ?

Biesiadnik
29-11-2011, 02:11
Ten oplot z Simoty nawet konkretnie wygląda :) Tylko ta cena..
Za to te wcześniejsze.. :wstyd:
Z rurkami od spryskiwaczy nie widzę najmniejszego problemu. Średnicę tylko zmierzyć i założę się, że bez problemu można dostać takie kolorowe w jakimś sklepie czy na www, nie muszą być żadne wysokociśnieniowe, najzwyklejsze rurki ( dreny ) wystarczą :)
Nie ma co przesadzać pod maską, ta komora od Opla na aukcji skojarzyła mi się tylko z jednym -> :
http://images01.olx.pl/ui/3/48/13/54464513_2.jpg

:wstyd:

zabas
05-12-2011, 22:31
u mnie ten kolorowy oplot poliestrowy z zakupu z aukcji co Odi podał : nie jest doskonale na końcach ale to kwestia wprawy :P i dopracowania :P

http://farm8.staticflickr.com/7013/6461740455_ac03691810.jpg (http://www.flickr.com/photos/zabas/6461740455/)
http://farm8.staticflickr.com/7027/6461741187_37197e459c.jpg (http://www.flickr.com/photos/zabas/6461741187/)

Biesiadnik
08-12-2011, 15:27
No ten niebieski jeszcze jakoś wygląda ;)

MikeFoto
08-12-2011, 16:10
nie jest doskonale na końcach

Koszulka termokurczliwa na końce?

zabas
08-12-2011, 17:02
Koszulka termokurczliwa na końce?

docelowa taki jest plan :)

krisss1111
08-12-2011, 17:40
niegłupi pomysł z zabezpieczeniem końców, bo ładnie nawet to wygląda, tylko właśnie się zastanawiałem ja to zakończenie ogarnąć

pitbedzin
08-12-2011, 22:12
zapalniczką przypalić :P samo się wyrówna

Szymon
10-12-2011, 01:04
kupcie sobie kolorową taśmę izolacyjną, najlepiej białą i czerwoną i zaplećcie ją w spiralę. Następnie owińcie tym wszystkie kable, najlepiej cały samochód... na końcu opaski zaciskowe, obowiązkowo w kolorze. I potem angel eyes na przód + lexus look na tył i lusterka m-power look. Super pomysł!

tak poważniej mówiąc, to na prawdę pomysł z dupy.

Pedros
10-12-2011, 01:44
kupcie sobie kolorową taśmę izolacyjną, najlepiej białą i czerwoną i zaplećcie ją w spiralę. Następnie owińcie tym wszystkie kable, najlepiej cały samochód... na końcu opaski zaciskowe, obowiązkowo w kolorze. I potem angel eyes na przód + lexus look na tył i lusterka m-power look. Super pomysł!

tak poważniej mówiąc, to na prawdę pomysł z dupy.

przecież to ma spełniać funkcje wizualne a nie techniczne więc po co wydawać kupę kasy jak można zrobić to dobrze i taniej :/ wiadomo nie wszystkie podane wyżej przykłady sa ciekawe ale ten co pokazał na swoim aucie zabas wygląda ok.

A co do angeli mam u siebie i nie narzekam po kilku modyfikacjach mi sie bardzo podobają i nie mam ich zamiaru zmieniać :P na szczęście nie jestem zapatrzonym w JDM wyznawcą bo jak widzę takich ludzi to mnie słabi...

Szymon
10-12-2011, 01:58
no a mnie się to nie podoba i o tym piszę, chyba mogę? :)

SaTeR
10-12-2011, 02:34
kupcie sobie kolorową taśmę izolacyjną, najlepiej białą i czerwoną i zaplećcie ją w spiralę. Następnie owińcie tym wszystkie kable, najlepiej cały samochód... na końcu opaski zaciskowe, obowiązkowo w kolorze. I potem angel eyes na przód + lexus look na tył i lusterka m-power look. Super pomysł!

tak poważniej mówiąc, to na prawdę pomysł z dupy.

no a mnie się to nie podoba i o tym piszę, chyba mogę?

:fb:

chyba od tego jest forum, żeby wyrażać swoje opinie :)

Pedros
10-12-2011, 10:31
apisał Szymon Zobacz post
kupcie sobie kolorową taśmę izolacyjną, najlepiej białą i czerwoną i zaplećcie ją w spiralę. Następnie owińcie tym wszystkie kable, najlepiej cały samochód... na końcu opaski zaciskowe, obowiązkowo w kolorze. I potem angel eyes na przód + lexus look na tył i lusterka m-power look. Super pomysł!.
To jest opinia? To jest zbędna chamska krytyka i wg mnie na żadnym forum taki tekst nie powinien mieć miejsca ;)


apisałtak poważniej mówiąc, to na prawdę pomysł z dupy.
to jest opinia :D

zabas
10-12-2011, 11:00
niestety ale biała i czerwona taśma izolacyjna nie pasuje mi do pokrywy :P a niebieska ma brzydki odcień :P hahaha sie uśmiałem :P

Gierade
10-12-2011, 11:03
A może chcesz fioletową? Bo mam :lol2:
Ewentualnie mam jeszcze zielone i niebieskie trytytki :D

zabas
10-12-2011, 11:22
fioletową ? ciekawe co nią oklejałeś :P zostaw albo sprzedaj metr :P kierownice se obkleje...

Szymon
10-12-2011, 20:52
ja też się uśmiałem, czytając wcześniejsze "pomysły" :)

sebawo
10-12-2011, 23:14
Panowie, bez zbędnej spiny, bo zaraz będzie, że mój temat jakąś 'wojnę' wywołał:)
Szymon, nie chodzi o to, żeby robić empałer leksus endżel luk tylko wprowadzić trochę estetyki niezależnej od stylu. Nikt nie pisał, żeby owijać czymkolwiek wszystkie istniejące kable, przewody i rurki. W końcu wszelkiego rodzaju 'skarpetki', chromowane korki z Integry, kolorowe kable WN, separatorki, mocowania aku, selenoid cap`y, mocowania chłodnicy, wypolerowane kolektory, stożki, cooling plate`y, karbonowe parówy i całą resztę staffu z pomalowaną pokrywą włącznie można zaliczyć do niepotrzebnego 'spamu' pod maską, bo i po co to? Po co polakierowane fele, zaciski, gleba? Wszystko to czemuś służy. Według mnie temu, aby właściciel-kierowca stanął przed swoim wozem czy nad otwartą maską i stwierdził: "tak, to jest to co chciałem osiągnąć i zajebiście mi się podoba". I tego wszystkim życzę:fb: A różnica między opinią a szyderą jest dosyć wyraźna i nie da się pomylić jednego z drugim...peace :drinks:

Szymon
11-12-2011, 01:56
ja z nikogo nie szydzę, to po pierwsze, po drugie taka osłonka na wężyku, z obydwustron postrzępiona nie wygląda estetycznie. Po trzecie jak coś mi się nie podoba to mówie wprost, nie mam zamiaru jarać się wszystkim co się tu pojawia bo mam swój gust. Aha, nie jestem wyznawcą JDMu, jesli ktoś ma z tym problem :) jeśli kaźda moja negatywna uwaga ma wywoływać taki szum to mi bardzo przykro.

zabas
11-12-2011, 22:17
a z nikogo nie szydzę, to po pierwsze, po drugie taka osłonka na wężyku, z obydwustron postrzępiona nie wygląda estetycznie.

nie szydzisz ok ale też nie czytasz tylko ogladasz fotki i na ich podstawie osąd wydajesz :) nikt nie pisze ze postrzepione końce są estetyczne to też napisałem że wymaga to dopracowania i "przeróbki" :) np. zakończenia w postaci koszulki termokurczliwej czarnej :)

Biesiadnik
12-12-2011, 12:40
Co wy macie z tymi koszulkami termo ? :lol:
Już prędzej jakoś równo obciąć i czarnymi trytkami wykończyć żeby się tak w oczy nie rzucało ;)
Póki nie ma tego za dużo pod maską wygląda :ok:

Szymon
12-12-2011, 21:53
nie czytasz tylko ogladasz fotki i na ich podstawie osąd wydajesz

czytam. I oceniam to, co widzę.

Arias
24-02-2013, 15:43
Dla mnie pomysł elegancki, osobiście się przymierzam do zakupu zielonych tylko trochę mnie odstrasza odcień wolałbym coś w odcieniu RAL6024, bo "Takatowy" kolor chce mieć u siebie...tak, tak do czerwonego samochodu :P