PDA

Zobacz pełną wersję : Honda kontrolka oleju - problem po dolaniu



Bila
05-11-2011, 16:41
Siemano, pojawil sie problem :) po dolaniu oleju marki lotos, (w aucie byl motul) pojawil sie nastepujacy problem, na zimnym silniku jak odpalam auto kontolka od oleju swieci dobre 15/20 sekund jak nie lepiej :szok: i gaśnie, przy rozgrzanym jest normalnie ..

oczywiscie stan oleju sprawdzajac na bagnecie jest, wiec nie kumam o co chodzi i co sie mogło stać - zadnych bledow na kompie nie ma, doslownie nic :/
ma ktos jakies pomysly ?

Zychu
05-11-2011, 17:41
Jaki olej byl a jaki wlales ?? chodzi o specyfikacje ??

sajmonek
05-11-2011, 22:00
wykrec czujnik oleju i wyczysc go.Może sie zasyfił

talib.
05-11-2011, 22:42
w czujniku raczej nie ma się co zabrudzić, prędzej bym sprawdził pompe oleju. Może po zmieszaniu jest na tyle gęsty olej, że ma z nim problem właśnie ta pompa i dlatego tak długo się świeci ta kontrolka. Może kanały się pozatykały.
Warto by było przepałować go dobre kilkadziesiąt kilometrów z porządnym piecem i patrzeć cały czas na kontrolkę. Podjechać zaraz po tym do jakiegoś mechesa ściągnąć miskę, wyczyścić założyć i wlać świeży olej. Ale to tylko sugestia :)

Macioł
06-11-2011, 08:17
Z tego co widziałem to ten w silniku i ten na dolewkę miały te same parametry 10w40, tylko jeden Motul a drugi Lotos

Bila
06-11-2011, 13:10
Tak poprzednio motul 10w40 i zawsze taki lałem półsyntetyk. a przycisniety jak mowie na zlocie od yendrka wzialem lotosa 10w40 tez polsyntetyk i od tego momentu jak dolalem na stan, przy odpalaniu na zimnym swieci mi sie kontrolka od oleju tak z 15/20 sekund i gaśnie, nigdy tak nie było, do tego zauważyłem bardzo dziwny dzwięk z komory silnika, nie wiem z doły z gory, słszać takie świstanie dziwne, coś miedzy kompresorem a pompom wspomagania taki charaterystyczny świst, do tego wczoraj wieczorem jak bylo mega cicho, jak przekrecilem kluczyc na 1 pozycje, zapalily sie kontrolki przed opaleniem wsio ok, ale od silnika slysze jakies dziwne brzeczenie, tak jaby wentyltor chodzil na 150% swojej mocy, albo nie wiem, jak odkurzacz by sie jakis wlaczal.. oczywiscie nie byl to na goracym silniku, ale auto tak postalo z godzine ..

kurde czemu ja mam takie niestandardowe problemy zawsze :/ wrrr

YendreK
06-11-2011, 14:00
Ja bym sie bardziej skupił nie na zmieszaniu oleju, tylko przyczyny szukał-- dlaczego wyparowało mi około 1 litra oleju, że oleju nawet na bagnecie nie miałem .

pitbedzin
06-11-2011, 14:05
Jak to gdzie ? spalił się razem z mieszanką paliwo powietrze :D

Bila
06-11-2011, 14:55
przez 3 czy 4k nie sprawdzałem oleju, moj blad z niedlugim okresie czasu zrobilem duzo km, wlasnie te 3000, stan po nalaniu sie utrzymuje, auto nie zre mi oleju takze z tej strony na pewno nic sie nie dzieje, ani go nie pali, ani nigdzie nie ucieka - takze tutaj nie bedzie problemu na 99%..

dlatego dziwi mnie fakt kontrolki, nie wiem moze kompa zrestartuje i to cos pomoze, odepne klemy zobaczymy ale obawiam sie ze problem tak latwo nie zniknie takze, jakies rady ?

nie bede rozbierac silnika i robil remont, skoro tego oleju nie pali wiece jak 300ml/1000km

Zychu
06-11-2011, 15:33
Zaczalbym od tego by sciagnac miske i zobaczyc czy smok nie jest bardzo brudny wewnatrz jest siletczki z bardzo maliykimi dziurkami to ze nie masz cisnienia oleju moze powodowac ze panewki dostaja po dupie stad metaliczny dzwiek swist na rozruchu

Bila
06-11-2011, 22:49
ale to nie jest na rozruchu tylko przy pracujacym silniku :) jak silnik chodzi to caly czas takie cos slychac, raz jest, raze tego nie ma, trudno to okreslic , ja nie wiem jakeis ufo mam chyba z tym silnikiem :/

musze kupic predko motula i filtr i wymienic i zobaczyc co wtedy - obale mit - oleje mozna mieszac! :)

co prawda obawiam sie ze to nie to, a zmieszanie oleju tylko pomoglo w wykryciu jakiejs usterki :/ tylko jakiej ..

pitbedzin
06-11-2011, 22:53
obale mit - oleje mozna mieszac to nie jest żaden mit, można mieszać :P

Bila
06-11-2011, 23:03
szkoda tylko ze po zmieszaniu mam problemy:) w tym rzecz, takze chce dociec o co kaman :)

pitbedzin
06-11-2011, 23:04
zmieszanie oleju nie ma tu chyba nic do rzeczy, przypadek i tyle. prędzej to spowodowało problem że nawet na bagnecie oleju nie było. Podjedź do Zycha bo chyba bedziesz miał najbliżej niech Ci ten silnik osłucha, bo dzwięku w poście nie zawrzesz :)

Rikoo
07-11-2011, 07:16
zdejmij miske i bedziesz wszystko wiedzial

Bila
07-11-2011, 10:04
no ja za bardzo to nie będę wiedział o co kaman także Zych, kiedy masz dłuższą chwilę ? :]

Zychu
07-11-2011, 10:35
nie potrzebuje dluzszej chwili zeby cos stwierdzic wpadnij i poslucham

maliniak
12-11-2011, 12:47
no i znana przyczyna?

Bila
12-11-2011, 15:59
a co ty, na razie jest tak że raz to jest raz tego nie ma, - oczywiscie chodzi o dzwięk, kontrolka swieci roznie, wyglada na czujnik, jesli po wymianie oleju bedzie to samo to zawitam do zych'a

w kazdy badz razie nie moze to byc nic powaznego, bo fura dostala po garach potężnie, i nic się nie stało, nawet nie spalił oleju, nie dymi - nie wiem .. moze silnik na wykończeniu, ale inaczej by się zachowywał :) a moze znów puszcza uszcczelka o której kiedyś z zychem rozmawiałęm zych pamiętasz ? moze to jest to tym razem też ? :]

adiyts
13-11-2011, 13:16
może być problem z zaworkiem w filtrze oleju Ja bym wymienil olej i zobaczył co dalej