PDA

Zobacz pełną wersję : Honda trzeszczenie w bębnie



Pedros
27-10-2011, 15:37
Witam.
Mam problem z tylnym lewym będnem... od kilku dni coś mi trzeszczy co obrót koła obojętne czy hamuje czy jade stałą prędkością... Spotkał się już ktoś z takim problemem?

Gierade
27-10-2011, 15:43
A jak hamujesz, to szum/trzeszczenie ustaje?

pitbedzin
27-10-2011, 15:47
albo rdza albo sie rozsypała szczęka

Pedros
27-10-2011, 16:07
nie ustaje jak hamuje... ale to nie powinien tłoczek wylecieć jak się rozsypała szczęka? Kiedyś już tak miałem że jak zahamowałem ostro to coś hukło i okazało się że tłoczek wyleciał i cały płyn razem z nim...
jak ściągam bęben to ręcznego nie zaciągam prawda? I w tedy mogę spokojnie go ściągnąć bez obaw że mi te sprężynki w kosmos wylecą...


dzięki Pany za pomoc :)

ODi
27-10-2011, 16:49
Mozliwe ze bierznia sie odkleila od szczeki albo tak jak piszesz rozsypal sie tloczek badz uszkodzilo sie mocowanie szczek.

Pedros
29-10-2011, 11:42
hmm a więc tak zdjąłem dziś bęben i okazało się że szczęka z jednej strony spadła z tego rowka na tym tłoczku (o ile to w ogóle możliwe) poprawiłem wyczyściłem i wydmuchałem rdze złożyłem wszystko do kupy i dalej kupa :/ podjechałem autem do domu i przez całą drogę mi tarło tylko nie tak jak wcześniej że raz w jednym punkcie co obrót koła tylko teraz non stop. I nasilało się to w momencie kiedy wchodziłem w zakręty... A zanikało jak zaciągałem ręczny na pierwszy ząbek i znikało całkowicie jak zaciągałem na 2,3 ząbek... Od garażu do domu mam jakieś 3 kilometry także na tym dystansie już się powinny szczęki chyba ułożyć :/

Pedros
29-10-2011, 15:53
wie ktoś może gdzie kupie tą blaszkę albo sam ten trzpień co koleś trzyma kombinerkami? Chyba że mogę zamiast tego trzpienia wsadzić śrubę i nakręcić nakrętkę na tą blaszkę?
http://i39.tinypic.com/egedsh.jpg

pitbedzin
29-10-2011, 18:56
Żadnej śruby ! Zadzwoń do ASO, bedzie to grosze kosztować a to jest zabezpieczenie szczęki.

ODi
29-10-2011, 19:14
Żadnej śruby ! Zadzwoń do ASO, bedzie to grosze kosztować a to jest zabezpieczenie szczęki.
W Aso kupic zestaw naprawczy do szczek i nie bede to male pieniadze lepiej skoczyc sobie gdzies do sklepu motoryzacyjnego i kupic choc nie wiem czy na Gospodarczej (Zych) w Sosnowcu nie dostaniesz tego osobno:goat:

pitbedzin
29-10-2011, 19:32
a niech zadzwoni najpierw do ASO co mu szkodzi :) Jak dla mnie to to będzi egrosze kosztować a z maluch a nie pasuję bo jest większe :D

Gierade
29-10-2011, 19:34
Daj spokój z tym ASO. Tam jest zdecydowanie za drogo. Z resztą sam o tym ostatnio mówiłeś :P

pitbedzin
29-10-2011, 19:35
powiedział to ten co kupil rozpórkę w ASO :P ... Droga była ?

Pedros
29-10-2011, 19:40
dostałem to u mechanika w Będzinie :) już poskładałem ale jutro sprawdzę czy działą bo zamarzłem :)

jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :)

ODi
29-10-2011, 19:47
No to super ze dostales:D A jak i tak jestem ciekaw ile w ASO kosztuje:glare:

Gierade
29-10-2011, 20:18
powiedział to ten co kupil rozpórkę w ASO :P ... Droga była ?
Rozpórka nie.. ale badziewne metalowe osłony tarczy już tak.

Marek83
29-10-2011, 21:22
dostałem to u mechanika w Będzinie
To była pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy-tylko nic nie pisałem bo na forum są mądrzejsze osoby ode mnie-przynajmniej tak uważają.
Po byle blaszke dzwonić i jechać do ASO:facepalm:

Pedros
29-10-2011, 23:18
heh identyczne są w tico te trzpienie i blaszki co zapierają szczęki do bębna :) tak powiedział ten mechanik :P i już kiedyś kupiłem korek oleju z tico bo idealnie pasował :P