PDA

Zobacz pełną wersję : Mitsubishi Obroty



KioDo
26-10-2011, 10:55
Tak wiec mam pewien problem. Odpalajac auto na zimnym silniku jest wszystko ok-najpierw jest 1100 obrotow i normuje sie po czasie na 900.Jednak kiedy silnik sie nagrzeje i nie wazne czy sie jedzie czy w czasie postoju obroty zaczynaja wariowac. W czasie jazdy-podczas zmiany biegu lub wrzucenia na luz(w kazdym razie podrzas wcisnietego sprzegla),kiedy auto jest na np 4 tys(nie wazne ile by to bylo)i wrzuciwszy na luz auto potrafi zejsc nawet do tak niskich obrotow,ze gasnie-nie zawsze sie tak dzieje,ale jednak. Po drugie podrzas postoju obroty troche faluja pomiedzy okolo 850-1000. Czy jest to wina przeplywki czy tez krokowego?A moze jeszcze czegos innego? Musze jeszcze sprobowac sie przejechac z odpieta przeplywka i to zaobserwowac,ale co moze to byc na ten moment?

Pedros
26-10-2011, 12:26
miałem identycznie :P wymieniłem filtr paliwa powietrza olej przy okazji i porządnie wyczyściłem krokowego i wydaje mi się że to przez niego falowały bo smoła z niego leciała :D

pitbedzin
26-10-2011, 16:18
Krokowy, przepływka, cewka/moduł świece kable :) w tej kolejności należy problem diagnozować :)

Dymek
26-10-2011, 17:06
U mnie jak byly problemy z obrotami to zostal przeczyszczony zawor egr, krokowiec, i do wymiany byla przepustnica.Do dnia dzisiejszego wszystko gra :)

pitbedzin
26-10-2011, 17:47
przepustnica na końcu, za free wyczyści śiwece, podmieni od kogos kable na chwilę, albo przemyje krokowca. przepustnice bedzie musiał już kupić :)

KioDo
26-10-2011, 20:12
świece z kablami sa nowe,takze mysle ze z tym nie powinno byc problemow(nie chinskie tylko japonskie).Przeplywka niby byla kupiona w zeszly roku bo stara mi padla,ale jak to do takiego auta trzeba bylo kupic uzywke,wiec za gwarancje nie mozna za bardzo poreczyc.Okablowanie przy cewce robilem od poczatku(solidnie) chyba ze problem lezy w samej cewce.No i wreszcie krokowy,ktorego nigdy nie ruszalem,nie czyscilem itp itd.


Czytalem jeszcze cos o nauce auta pracy na wolnych obrotach,ale nie wiem czy to cos daje

adiyts
26-10-2011, 21:01
Może być jakaś nieszczelność w dolocie
A tak to umyć przepływomierz środek CRC
do przepustnicy możesz użyć tego http://moto.allegro.pl/liqui-moly-czyste-przepustnice-usuwa-osad-szczecin-i1884417339.html
Potrafi puścić silnik po tym nieźle czarny dym
http://www.youtube.com/watch?v=GVUDlptCXG0

KioDo
27-10-2011, 13:05
Wolalbym,zeby to byl jednak krokowy.Mam wyjazd w sobote dlatego mi sie spieszy.Mam nadzieje,ze z odpieta przeplywka,pomimo wiekszego spalania mozna normalnie jechac? Czy nie ma takiej mozliwosci?

adiyts
27-10-2011, 16:16
Raczej z odpiętą przepływką auto ciężko będzie miało jechać
Mi odcina przy 3000obr i nie ma wolnych obrotów trzeba trzymać gaz
No i świeci kontrolka helikoptera :D

KioDo
27-10-2011, 21:01
Ano ano.Probowalem roznych rzeczy i narazie najbardziej odpowiednim dzialaniem z tego co sie dowiedzialem bedzie zdjecie krokowego z przepustnica i przeczyscic to jeszcze raz.Jutro sie za to zabiore i mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.